Nalejcie wosku na wodę - Katarzynki i Andrzejki w tradycyjnej kulturze ludowej

Kobiety lejące wosk

Lekcja ma na celu przybliżenie uczestnikom dawnych zwyczajów kultury ludowej związanych z obchodami dni św. Katarzyny i św. Andrzeja poprzez pokazanie tradycyjnych wróżb oraz zabaw. Kto mógł sobie wróżyć w andrzejki, a kto w katarzynki? Czego w życzeniach pragnęły panny a czego kawalerowie? Opowiadanie połączone jest ze wspólną zabawą, polegającą na wypróbowaniu i interpretacji poznanych wróżb tj. wyścigów butów, lania wosku przez dziurkę od klucza, wróżenia z karteczek i wiele innych.

Miejsce realizacji: Park Etnograficzny w Tokarni, Dworek Laszczyków w Kielcach
Czas trwania: ok 60 min/ ostatni tydzień listopada
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy IV-VIII, liceum, dorośli
Koszt: 150 zł (lekcja muzealna) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, powyżej 7 lat – 10zł zł od ucznia/ wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30, a następnie potwierdzić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.