Zdobywamy sprawność pradziadków

Dzieci czerpiące wodę

Czy prace, które wykonywali nasi przodkowie były lekkimi czy ciężkimi czynnościami? O tym uczestnicy sami się będą mogli przekonać. W nagrodę za dobre wykonanie wszystkich prac uczestnicy otrzymają imienny „Certyfikat pradziadka”. By go zdobyć zmierzą się z wyrabianiem ciasta chlebowego (bez wypieku), zrobieniem masła w maselnicy, młóceniem cepem, noszeniem wody, praniem na tarze oraz tkaniem na krosnach. Czeka ich nie lada wyzwanie. Czy gotowi są je podjąć? 

Miejsce realizacji: Zagroda z Gęsic znajdująca się na terenie Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 60 min/ kwiecień - październik
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy I-VIII, liceum, dorośli
Koszt: 300 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, powyżej 7 lat – 10zł zł od ucznia/ wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30, a następnie potwierdzić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.