Siano, światy, podłaźniki - ludowe ozdoby bożonarodzeniowe

Siano, światy, podłaźniki - ludowe ozdoby bożonarodzeniowe

Uczestnicy zgłębią temat tradycji bożonarodzeniowych w Polsce. Z czego składał się świąteczny wystrój wiejskiej chałupy? Skąd brano ozdoby? Jak one wyglądały? Po wprowadzeniu, w części warsztatowej uczestnicy nauczą się wykonywania tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych takich jak: światy z opłatków, łańcuchy bibułowo- słomiane, pajączki, bibułowe jeżyki oraz szyszki, a następnie udekorują nimi świąteczną podłaźniczkę.

Miejsce realizacji: Park Etnograficzny w Tokarni, Dworek Laszczyków w Kielcach
Czas trwania: ok 60 min/ grudzień
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: przedszkole, szkoła podstawowa klasy I-VIII, liceum, dorośli
Koszt: 400 zł (warsztaty) plus bilety wstępu: dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny, pozostałe osoby – zgodnie z cennikiem. Wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej, bądź za pośrednictwem formularza online wstępnej rezerwacji. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30.

Można również zgłosić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.