Zapraszamy 1 czerwca 2021 r. (wtorek) w godz. 11.00-14.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na Dzień Dziecka.

Na terenie skansenu odbywać się będą pokazy, warsztaty oraz konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami. Wszystkie działania organizowane będą z zachowaniem aktualnych wymogów sanitarnych oraz zasad bezpieczeństwa.

Na sympatyków i adeptów fotografii czeka spotkanie z dawnymi sposobami robienia zdjęć oraz foto-warsztaty i konkursy wiedzy fotograficznej z nagrodami (dla szkół oraz uczestników indywidualnych) pod wspólnym tytułem „Skansen w obiektywie

Jednym z haseł tegorocznej imprezy będzie „Skansen – bezpiecznie”. Podczas prezentacji w wykonaniu Harcerskiej Grupy Ratowniczej z Buska – Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokarni, nasi mali goście dowiedzą się, co robić aby zachować bezpieczeństwo w warunkach pandemii.

Zaprosimy na warsztaty plastyczne inspirowane scenerią skansenu „Pejzaż malowany naturą”, oparte na naturalnych materiałach.

Młodych poszukiwaczy przygód i wiedzy zapraszamy na podchody oraz do ogromnej gry planszowej na świeżym powietrzu pt. „W gospodarstwie chłopskim”.

Na „Jarmarku z dziecięcych lat” spotkamy się między innymi z dawnymi rzemiosłami ludowymi prezentowanymi przez Grupę Rekonstrukcyjną „Moccus” i stoiskiem pana Włodzimierza Ciszka z zabawkami wzorowanymi na tradycyjnych zabawkach ludowych .

Tego dnia dzieci i młodzież szkolna (do 18 lat) mają bezpłatny wstęp na teren skansenu. Przybywając do Parku Etnograficznego pamiętajmy o dystansie, dezynfekcji rąk i maseczkach we wnętrzach.

Nagrody ufundowali:
 
Firma Duonet i WydrukiNasztuki
1 miejsce – obraz 150x100 (2 sztuki) + rabat 15% na pozostałą ofertę.
2 miejsce – obraz 140x100 (2 sztuki) + rabat 15% na pozostałą ofertę.
3 miejsce – obraz 120x80 (1sztuka) + rabat 15% na pozostała ofertę.
Dla wszystkich uczestników konkursu 10% rabatu.
 
Firma E-Agfa i KoloroweFoto.pl
1 miejsce - Obraz duży
2 miejsce - Obraz średni
3 miejsce - Bord
oraz kilkadziesiąt kuponów rabatowych na wydruki odbitek i innych gadżetów.
 
Firma Cyfrowe.pl
1 miejsce - Markowa Lornetka
2 miejsce - Gadżety fotograficzne
3 miejsce - Gadżety fotograficzne
+ kilkadziesiąt różnych upominków dla dzieci
 
Firma Medikoni i Fomei
Aparaty jednorazowe oraz gadżety.
 
Udział i wsparcie podczas wydarzenia -  ZPAF Okręg Świętokrzyski 
https://www.facebook.com/zpafkielce
  
 

plakat