Strój ludowy co to takiego?

Para w ludowych strojach

Lekcja ma charakter wykładu opartego na bazie ekspozycji stroju ludowego na Kielecczyźnie. Obejmuje charakterystykę stroju ludowego jako zjawiska kulturowego (historia, funkcja, zasięg), prezentację rodzajów strojów występujących na Kielecczyźnie oraz omówienie podstawowych elementów składających się na komplet stroju: kobiecego i męskiego. Podsumowaniem wykładu jest dyskusja na temat ewentualnej funkcji stroju ludowego w rzeczywistości współczesnej wsi i regionu.

Miejsce realizacji: Plebania z Goźlic znajdująca się na terenie Parku Etnograficznego
Czas trwania: ok 45 min/ cały rok
Ilość osób: max 25
Grupa docelowa: szkoła podstawowa klasy VII – VIII, liceum, dorośli
Koszt: 150 zł (lekcja muzealna) plus bilety wstępu: dzieci powyżej 7 lat – 10zł zł od ucznia/ wstęp bezpłatny do obiektów muzeum w przypadku grup zorganizowanych przysługuje 1 opiekunowi na 20 podopiecznych. Obowiązują rezerwacje.

Załącznik - Formularz "Zamówienia lekcje, warsztaty, przewodnik" (format .doc) (format .pdf)

Wszelkich ustaleń wstępnych dotyczących zamówienia (termin, rodzaj zajęć, itp.) prosimy dokonywać telefonicznie z Działem edukacji etnograficznej od poniedziałku do piątku w godz. 07.00-14.30, a następnie potwierdzić zamówienie przesyłając wypełniony formularz zamówienia (minimum na tydzień przed umówionym terminem).

Bez pisemnego zgłoszenia (formularz zamówienia) grupy nie będą przyjmowane.