Zapraszamy 19 września 2021 r. (niedziela) w godz. 11.00-18.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na "16. Świętokrzyski Jarmark Agroturystyczny i Smaki Jesieni".


W wydarzeniu zapowiedziało udział ponad stu wystawców z regionalnymi potrawami, produktami lokalnymi oraz rękodziełem. Wydarzenie zainauguruje Msza Święta w Kościele z Rogowa o godz. 11.00.

W Zagrodzie ze Ślęzan o godz.13.00 odbędą się pokazy: darcie pierza, przędzenie na przęślicy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Korytniczanki, a o godz. 14.00 zaprosimy na pokaz kiszenia kapusty w beczce wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich Występy.

Na polu przy alei lipowej zapłoną ogniska, w których będą się piekły ziemniaki. Zaprosimy na warsztaty z wykonywania jesiennych bukietów.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy: kulinarny pod hasłem „Warzywne wariacje” oraz "Świętokrzyskie Igłą malowane" konkurs rękodzielniczy im. Joanny Wrońskiej. 

Na scenie wystąpią: Zespół Domaszowianie, Kapela Świętokrzyska, Wojciech Misiowiec, Trio w repertuarze ludowym, Zespół Pieśni i Tańca Ustronie oraz Zespół Pieśni i Tańca Domu Kultury w Małogoszczu.

O godz. 17.00 zapraszamy na koncert Zespołu DAJ TO GŁOŚNIEJ

W naszej specjalnej AGROSTREFIE dzieciaki będą mogły skorzystać z wielu atrakcji:

Teatr Wagabunda:Stara Zagroda – czyli jak żyli i bawili się nasi przodkowie” – to gry i zabawy rodzinne prowadzone na  kilku stanowiskach: pralnia, wychodek, waga, podkowiarnia, kręgielnia, huśtawka, wygibasy, trenażer, strzelanie z procy, moja-twoja, walka na worki, konik bujany, monidło, klepoki małe, klepoki duże, kładka, dziad i baba, rzut kółeczkami i dziobiące ptaszki oraz "Port magiczny" - unikatowy plac zabaw łączący w sobie elementy teatru ulicznego, cyrku oraz gier podwórkowych. 

Robie Sobie Dizajn „EKO WIOSKA” gry i warsztaty dla najmłodszych – przestrzenna zabawa pobudzająca kreatywność dzieci. EKO WIOSKA to zestaw pięciu drewnianych domków, w których dzieci mają możliwość skorzystania z twórczych zabaw, mogą odkrywać najrozmaitsze zadania znajdujące na ściankach domków takich jak: domek Puk Puk Tu Las, domek Młynarz, domek U Pszczelarza, domek Vege Jadło, domek Cukiernia, warsztaty projektowania własnych Mini Eko Wiosek z drewna, drucików i ozdobnych papierów.

Ostoja Dworska – Zagroda Edukacyjna – Członek Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych Pokaz Ludowy pt. „Niesamowite opowieści z wiejskiego podwórza tzw. obraz wiejski utkany pachnącym sianem”. W trakcie pokazu poznamy pracę mieszkańców dawnej wsi,  będzie można  omłócić cepami snop zboża, wykonać eko-zabawki z siana i słomy oraz wziąć udział w konkursie dojenia kozy pokazowej.

Zamek Królewski w Chęcinach - na barwnym stoisku obsługiwanym przez osoby ubrane w stroje dawne,  prowadzone będą konkursy i pokazy mincerstwa. Będzie można zobaczyć elementy zbroi rycerskiej, hełmy, napierśniki, miecze itp.

Zapraszamy do BEZPŁATNEGO skorzystania z CYTOBUSA Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Każda z Pań z województwa świętokrzyskiego  w wieku 25-59 lat może przebadać się w programie profilaktyki raka szyjki macicy. 

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Muzeum Wsi Kieleckiej.

trójlogo

 

plakat jarmark