Od 10 stycznia w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy można oglądać wystawę „Zła się nie ulęknę...”. Polacy pomagający Żydom na Kielecczyźnie w latach II wojny światowej.
Od 10 stycznia w Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy  można oglądać wystawę „Zła się nie ulęknę...”. Polacy pomagający Żydom na Kielecczyźnie w latach II wojny światowej.
Wystawa ma na celu prezentacje osób i środowisk związanych w ratowaniem Żydów w czasie II wojny światowej z terenu Kielecczyzny. 
Ekspozycja przedstawia zdjęcia, dokumenty, relacje Polaków ratujących Żydów, a także sylwetki żołnierzy z oddziałów partyzanckich (Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Narodowych Sił Zbrojnych), którzy nie tylko ratowali Żydów, ale również nieśli pomoc ludności cywilnej. Przedstawione zostały też działania podjęte przez polskie duchowieństwo, które m.in. dawało schronienie dzieciom żydowskim w ochronkach i sierocińcach oraz pomagało zamkniętym w gettach poprzez działające kuchnie Caritas. Ekspozycja zawiera przykłady niesienia pomocy Żydom przez społeczeństwo Kielecczyzny, a także sylwetki Polaków, którym przyznano po wojnie tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. 
Wystawa opracowana została przez Ewę Kołomańską – kierownika Działu Edukacji Martyrologicznej Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie  oddział Muzeum Wsi Kieleckiej. 
Wystawę można zwiedzać do 3 marca br.